Trasa ścieżki edukacyjnej „Pod Dębami” rozpoczyna się w pobliżu miejscowości Świnoroje obok Narewki. Wzdłuż jej szlaku wiodącego przez północne drzewostany Puszczy Białowieskiej, ustawiono 14 przystanków prezentujących aspekty ochrony lasu (zabiegi hodowlane, szkółka leśna). Przedstawiają one zarówno zagrożenia wynikające z czynników biotycznych (zwierzyna, kornik drukarz), jak i niebiotyczne (wiatr, deszcz, śnieg).

Na trasie ścieżki znajdują się również najstarsze zachowane w puszczy ślady działalności człowieka – kurhany. Istnieje możliwość skrócenia wycieczki przechodząc z przystanku nr 5 do przystanku nr 12 (skrót jest oznaczony). Ścieżka kończy się miejscem ogniskowym „Pod Dębami” na polanie w miejscowości Świnoroje. Oprócz specjalnych wiat, z miejscami siedzącymi dla ok. 40 osób, znajduje się tam również boisko do siatkówki plażowej. A to wszystko w otoczeniu dostojnych, starych dębów szypułkowych.

Przypominamy, że palenie ognisk możliwe jest tylko w miejscach do tego przeznaczonych oraz po poinformowaniu Nadleśnictwa. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl/miejsca-ogniskowe.

 

Zdjęcia:

www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl/obiekty-edukacyjne#%C5%9Acie%C5%BCka%20edukacyjna%20%E2%80%9EPod%20D%C4%99bami%22

www.czaswlas.pl/obiekty/?p=4&id_obiekt=2145

Mapa: www.e-puszcza.pl/trails/sciezka-edukacyjna-pod-debami/

Źródło: www.e-puszcza.pl/szlaki

Fot. www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl

Długość 9 km

Czas 5 h

Trudność łatwy

Podobne szlaki

Pokaż więcej