Osoby zainteresowane wyzwaniami, przed którymi stoi Puszcza Białowieska zapraszamy na konferencję: „Dziedzictwo archeologiczne w polskiej części Puszczy Białowieskiej  - podsumowanie wyników badań inwentaryzacyjnych”. Na spotkaniu omówione zostaną nie tylko wyniki wieloletnich badań, ale także perspektywa dalszych prac naukowych.  Konferencja organizowana przez Instytut Badań Leśnictwa i Fundację Hereditas odbędzie się 29 listopada w Sękocinie Starym, pod Warszawą.

Prezentacja prac badawczych prowadzonych przez archeologów w Puszczy Białowieskiej, omówienie nowoczesnych metod badawczych i perspektywa nowych wyzwań stojących przed naukowcami, to zaledwie część tematów zbliżającej się konferencji „Dziedzictwo archeologiczne w polskiej części Puszczy Białowieskiej  - podsumowanie wyników badań inwentaryzacyjnych”

Podczas spotkania odbędzie się także panel dyskusyjny z zaproszonymi ekspertami, z możliwością czynnego udziału wszystkich uczestników. Tematem dyskusji będzie ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszarów leśnych w Polsce, a także sposoby działań edukacyjnych i popularyzujących dziedzictwo kulturowe na terenach leśnych.

Konferencja rozpoczyna się 29 listopada 2019 roku, o godz. 08:30, w Sękocinie Starym pod Warszawą, w  siedzibie Instytutu Badań Leśnictwa, ul. Braci Leśnej 3.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy więc o nadsyłanie zgłoszeń na adres  mailowy: konferencja_dziedzictwo_lasy@fundacja-hereditas.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 25 listopada 2019 r.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie wydarzenia: https://www.ibles.pl/web/guest/-/konferencja-naukowa-dziedzictwo-archeologiczne-w-polskiej-czesci-puszczy-bialowieskiej-podsumowanie-wynikow-badan-inwentaryzacyjnych

Patronat medialny: Portal www.Puszcza.TV