Podczas leśnej wycieczki nie da się przejść obojętnie obok setek latających małych stworzeń. Warto czasem przystanąć i zwrócić uwagę na zaproszonych na kwiatową ucztę gości. Słoneczna pogoda i kwitnące rośliny nastrajają bowiem owady nie tylko do smakowania, ale i do miłosnych uniesień. Duża grupa owadów upodobała sobie szczególnie rośliny z rodziny baldaszkowatych, Szerokie i sztywne kwiaty stanowią bowiem idealne posłanie dla wszystkich zakochanych.

 

Ociężałe kruszczyce złotawki lądują poniżej kwiatów, by później wdrapać się na ich szczyt, zaś ogrodnica niszczylistka chwyta się łodygi i dźwiga partnera, trzymając się przy tym kurczowo. Bardzo uważa aby ukochany przypadkiem nie spadł.

W miłości ostrożniejsze są biedronki. Wolą bezpiecznie zejść i zatrzymać się na liściu. Strojnica włoska jest zaś mało romantyczna. Nie szepcze nic do ucha. Partnerzy są niczym dwie lokomotywy w miłosnym splątaniu, a potem... każde idzie w swoją stronę.

Biedne zmorszniki, te mają najgorzej. Muszą walczyć o ukochaną przepychając się nawzajem. Wszyscy się śpieszą, pogoda sprzyja. Niedługo pojawią się dzieci!