Puszczyk zwyczajny (Strix aluco) / foto. Karol Zalewski

Spotkanie z ornitologiem, warsztaty plastyczne dla dzieci i wycieczka do lasu w poszukiwaniu sowich dźwięków - to tylko część atrakcji przygotowanych na wydarzenie „Co w lesie huczy?” organizowane przez Nadleśnictwo Białowieża.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę 23 marca w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”, nieopodal Białowieży. Wszystkich zainteresowanych życiem sów czeka wiele atrakcji. Jak sowy radzą sobie w warunkach nocnych, czym się żywią i na czym polega ich ochrona opowie ornitolog Patryk Kokociński. Na spotkaniu będzie można również poznać szczegóły z hodowli sów oraz ich codzienne zwyczaje.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których nauczą się malować sowy na kamyczkach.

Warto także zabrać ze sobą wygodne buty, latarkę i termos z ciepłą herbatą. Uczestników czeka bowiem długi leśny marsz w poszukiwaniu sowich odgłosów.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, sowy nie tylko uda się usłyszeć ale także zobaczyć - przekonuje współprowadzący spotkanie Łukasz Ławrysz. Podczas wieczornego wyjścia w teren z pewnością spotkamy sóweczki i włochatki.

Gdyby jednak białowieskie sowy odmówiły współpracy, każdy będzie mógł z bliska przyjrzeć się przywiezionym płomykówkom z hodowli pani Doroty Otrębowskiej - Jaszczuk.

Chętni na dzień wypełniony sowimi atrakcjami muszą zgłaszać jak najszybciej. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie internetowej nadleśnictwa Białowieża.

 

Szczegóły:

12:00 – 14:00
„Zmaluj sobie sowę” - warsztaty plastyczne z malowania sów na kamyczkach i plastrach brzozowych. - max 40 osób

14:15 – 16:40
Część Kameralna - Pokaz filmu, Wykład poświęcony sowom, Spotkanie z płomykówkami - max 50 osób

16:50 – 20:00
Część Terenowa - nasłuchy sów w Nadleśnictwie Białowieża - własny środek transportu + spacer ok 5 km - max 30 osób

20:00
Podsumowanie spotkania - Ośrodek Edukacji Leśnej "Jagiellońskie"

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/395792361208096/