fot. archiwum Nadleśnictwo Hajnówka

Ponad 150 książek poświęconych problematyce leśno-przyrodniczej przekazało Nadleśnictwo Hajnówka Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Radości nie kryje Alla Gryc, dyrektorka biblioteki w Hajnówce. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za inicjatywę nadleśnictwa. Przekazana nam leśna półka zawiera nie tylko książki, ale również przyrodnicze czasopisma. Nowości są już skatalogowane i wywołują duże zainteresowanie naszych czytelników.

Wśród książek nie zabrakło wielu pozycji poświęconych samej Puszczy Białowieskiej. Czytelnicy będą mogli zgłębić jej tajemnice m.in. z książek Andrzeja Antczaka, Włodzimierza Korsaka, czy Aleksandra Sokołowskiego. Oprócz prac naukowych są też wydawnictwa albumowe ukazujące najpiękniejsze zakątki tego unikalnego miejsca. Najmłodsi skorzystają zapewne również z „Rodzinnego Atlasu Przyrody” i poręcznego wydania „ABC Edukacji Leśnej”.

Biblioteka w Hajnówce znalazła się w 2018 roku wśród trzydziestu najlepszych bibliotek w Polsce. Zajęła 27 miejsce w ogólnopolskim rankingu i 2 miejsce wśród bibliotek województwa podlaskiego. Księgozbiór w tak dobrze prowadzonej placówce, to zaledwie punkt wyjścia do wielu dodatkowych działań edukacyjnych, także na gruncie przyrodniczym. Podczas ferii zimowych dzieci brały udział w zajęciach z leśnikiem. Pan Wojciech Furmanek prezentował swoją niezwykłą kolekcję motyli, opowiadał o ich różnorodności, środowisku życia i znaczeniu dla przyrody.

fot. archiwum Nadleśnictwo Hajnówka