W ubiegłym roku udało nam się zlokalizować norę, w której wadera wydała na świat nowe pokolenie wilków. Byliśmy ciekawi, jak to miejsce funkcjonuje po roku i czy drapieżniki ponownie wykorzystają je jako swoją kryjówkę.
Tym razem po wilkach nie było jednak ani śladu. Nie kryliśmy rozczarowania, licząc po cichu na nagrania małych wilków. Mimo to, widok który ukazał się naszym oczom, okazał się nie mniej zaskakujący. Ku naszemu zdziwieniu przy wejściu do dawnej siedziby drapieżników, swoją „bazę” i miejsce odpoczynku urządziły sobie jelenie. Jeszcze rok wcześniej zapewne trzymałyby się od tego miejsca z daleka, a teraz zupełnie nie kojarzyły „złowrogiego” otworu w ziemi z żadnym niebezpieczeństwem. Wręcz przeciwnie, piasek usypany przed norą okazał się dla nich idealny zarówno na miękkie posłanie, a także nie mniej pomocny w codziennej higienie.