Uwaga - zakaz wstępu do Puszczy

Od 3 kwietnia teren Białowieskiego Parku Narodowego pozostaje zamknięty dla turystów. Także Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym. Wszystko przez szerzącą się epidemię wirusa COVID-19.

Wygląda na to, że przynajmniej przez najbliższy czas, teren Puszczy Białowieskiej będzie zamknięty dla zwiedzających. Zgodnie z Zarządzeniem 13/2020 Dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego, od 3 kwietnia 2020 r. obszar parku nie jest udostępniany w celach edukacyjnych, turystycznych, ani zarobkowych. Po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podobne obostrzenia wprowadziły także Lasy Państwowe. Tymczasowy zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym obowiązuje na razie do 11 kwietnia włącznie, choć może zostać przedłużony. Przestrzegania przepisów będzie pilnowała Straż Leśna.

Pozostańmy w domach. Jedynie solidarne zachowanie daje nam nadzieję na szybki powrót do normalności. Na szczęście, dla spragnionych puszczańskiej przyrody, mamy jeszcze trochę nagrań, które przygotowaliśmy wcześniej. Pozostańcie z nami!